O centrum

Centrum Handlowe HUTA to atrakcyjna inwestycja w Węgierskiej Górce. Będzie ono jedynym możliwym wybudowanym w gminie Węgierska Górka, ponieważ plan zagospodarowania przestrzennego nie dopuszcza budowy innych tak dużych obiektów.

Idea nazwy Centrum Handlowego - HUTA - ma źródło w historii Węgierskiej Górki. W ramach realizowanego przedsięwzięcia wybudowany został dwukondygnacyjny pawilon handlowo-usługowy wraz z przewiązką, oraz infrastrukturą techniczną i parkingami. W obiekcie, na parterze znajdzie się znany operator spożywczy, lokale handlowo-usługowe, oraz ogólnodostępne toalety i pomieszczenia techniczne.

Na piętrze, na które prowadzić będą schody ruchome zlokalizowane w części zachodniej, klatka schodowa, oraz winda osobowa w przewiązce, przewidziano lokalizację lokali handlowo-usługowych rozmieszczonych wzdłuż pasażu komunikacyjnego z otwarciem na galerię komunikacyjną parteru.

W części wschodniej, od strony placu manewrowego, umieszczono dwa podesty rozładunkowe z przeznaczeniem dla użytkownika głównego sklepu, oraz drugi dla pozostałych najemców. 

Trzykondygnacyjny budynek przewiązki o powierzchni zabudowy ok. 215 m2, wyposażony został w windę osobową, będzie on też spełniał funkcję komunikacyjną i ewakuacyjną dla pomieszczeń zlokalizowanych na piętrze. Budynek przewiązki formą dachu oraz wykończeniem ścian zewnętrznych nawiązuje do bryły głównego budynku.

W kolejnym etapie budowy budynku (za przewiązką) planuje się również lokale handlowo-usługowe, oraz część gastronomiczno - rozrywkową z parkingiem podziemnym, oraz schodami ruchomymi prowadzącymi do galerii. 

Powierzchnia całkowita centrum: I etap ok. 3.500 m2
Liczba miejsc parkingowych: ok 100
Liczba kondygnacji: 2
Planowane otwarcie: wiosna 2014